Alergiczny nieżyt nosa – jak się go pozbyć?

alergiczny-niezytKatar alergiczny, który tak często przytrafia się alergikom (szczególnie tym, którzy są uczuleni na różnego rodzaju pyłki traw i drzew) jest jednym z tych objawów, z którymi najtrudniej walczyć. W wielu przypadkach bardzo intensywny katar dla alergika może stanowić prawdziwe wykluczenie go z normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jak się go pozbyć? Czy można wyeliminować alergiczny nieżyt nosa w zupełności z naszego życia, gdy od wielu lat borykamy się z alergią? Jak to zrobić?

Jednym z obecnie najlepszych rozwiązań w tym zakresie są leki antyhistaminowe. Większość z nich jest obecnie dostępna na receptę, jednakże istnieją także takie, które możemy dostać w każdej aptece bez okazania dokumentu wystawianego przez lekarza. Na pewno warto jednak wybrać się do alergologa czy nawet do lekarza rodzinnego, jeśli męczy nas bardzo intensywny katar związany z pyleniem drzew czy traw, czy też innymi alergenami.

Bardzo często alergolog po przeprowadzeniu testów alergicznych może dobrać takie środki, które zupełnie potrafią wyeliminować z naszego życia problem kataru alergicznego i innych, niezwykle uciążliwych objawów. Warto wiedzieć, że leki przeciwalergiczne bez recepty  także są niezwykle skuteczne. Na pewno warto po nie sięgnąć, gdy chcemy znaleźć jakieś doraźne rozwiązanie, gdyż na przykład nie możemy sobie w chwili obecnej pozwolić na to, aby udać się do lekarza. Takie rozwiązanie jest wtedy bardzo dobrym pomysłem na usunięcie uporczywego kataru alergicznego.

Comments are closed.

 • Jesteśmy różni

  49 years ago
  Zasadniczo bardziej odnosi się to do kobiet niż do mężczyzn, ale trzeba powiedzieć, że każda osoba ma swoją odrębną figurę. Błędem więc jest tęsknota do innej niż posiadamy figury, gdyż ta nasza jest w dużej mierze uwarunkowana genami, jakimi obdarzyła nas natura. Nie da się ukryć jednakże, że mamy oczywiście pewien wpływ na naszą figurę.
 • Gdzie szukać inspiracji?

  49 years ago
  Bardzo wiele osób ma problem z tym, jak się ubierać, aby wyglądać stylowo i schludnie. Taki problem można rozwiązać poprzez propozycje przedstawiane przez czasopisma, czy też strony internetowe. Bardzo często inspirację na niedzielny strój, lub studniówkę można zaczerpnąć z takich właśnie źródeł. Styl to nie tylko piękny wygląd. To także umiejętność doboru odpowiednich rzeczy, dodatków.
 • Problemy skórne najmłodszych

  49 years ago
  Do jednych z najczęściej wymienianych chorób dermatologicznych najmłodszych należy atopowe zapalenie skóry. Na czym ono polega i jak zapobiegać nawrotom tej nieprzyjemnej choroby? Jak sprawić, że nasze dziecko upora się raz na zawsze z tym problemem?