Co ugotować z rabarbarem?

Okres lata w Polsce pojawia się okres, w którym korzystać można z rabarbaru. Obecnie powraca moda na korzystanie w kuchni z rabarbaru, które było bardzo popularne jeszcze kilka dekad temu. Rabarbar ma charakterystyczny kwaśny smak i zawiera liczne cenne witaminy oraz minerały, więc warto go włączyć do stosowania w kuchni.

Z rabarbaru w okresie letnim można przede wszystkim zrobić kompot. Kompot z rabarbaru pozwala zapewnić zmniejszenie odczuwania pragnienia, dzięki specyficznemu smakowi. Kompot z rabarbaru można schłodzić, co sprawia, że jego picie pozwala również schłodzić przy dużych upałach organizm.
Rabarbar doskonale nadaje się również do użycia przy deserach. Można przygotować z zastosowaniem rabarbaru różnego rodzaju ciasta a przede wszystkim ciasto drożdżowe. Rabarbar może również być dodany do sałatki czy też do lodów.
O rabarbarze powinny pomyśleć o osoby, które stosują diety. W przypadku odchudzania rabarbar jest wskazany ze względu na zawieranie niewielkich ilości kalorii. Jednocześnie w rabarbarze znajdują się duże ilości błonnika. Jednocześnie rabarbar zawiera również duże ilości witaminy C, która jest bardzo cenna przy zapewnieniu odporności organizmu. Rabarbar zawiera również witaminę A oraz minerały takie jak żelazo, fosfor, magnez. Przygotowanie kompotu z rabarbaru jest bardzo proste a jednocześnie można zapewnić całej rodzinie nieco odmienny smak. Jednocześnie rabarbar, jako warzywo może być również zastosowane, jako dodatek nawet dekoracyjny w przypadku przygotowywania różnych sałatek.

Comments are closed.

 • Jeansy i spodnie Baggy

  48 years ago
  Bag z języka angielskiego oznacza torbę lub worek. Dlatego zupełnie nowe słowo baggy można przetłumaczyć jako workowaty. I takie właśnie są ubrania baggy, bo inspiracją dla nich był sam worek. Spodnie baggy są obecnie bardzo popularne. Mogą to być zarówno spodnie jeansowe jak i spodnie dresowe. Nie chodzi o to, że są to spodnie poszerzone
 • Stroje na plażę

  48 years ago
  Wakacje to czas w którym większość ludzi decyduje się na wyjazdy w regiony, gdzie występują jeziora, morza, oceany. Dużo osób w związku z tym musi zakupić sobie podstawowy strój na plażę. Panowie tradycyjnie wybierają sobie kąpielówki. Mogą to być zarówno bokserki, jak również slipki. Z kolei panie mają większe pole do popisu. Wybór jest bardzo
 • Najlepsze balsamy do brody

  48 years ago
  Odpowiednio dopasowany balsam pod względem składu pozwala na zapewnienie uczucia ulgi po goleniu, co jest szczególnie ważne u tych mężczyzn, którzy mają problemy z cerą zarówno wrażliwą jak też przesuszoną. U takich mężczyzn balsam pozwala znacznie lepiej od wody po goleniu zapewnić złagodzenie efektów golenia.