Obcinacz do paznokci

obcinacz-do-paznokciObcinacz do paznokci to jedno z podstawowych narzędzi – obok nożyczek i pilnika – służące do skracania paznokci (zarówno u rąk, jak i u stóp). Pierwsze narzędzia spełniające te funkcje najprawdopodobniej były już znane w epoce starożytności, jednak ich współczesna historia rozpoczyna się w 1875 roku, kiedy to został przyznany patent na ich udoskonalanie. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić robienie manicure bądź pedicure bez używania tego znanego wszystkim narzędzia.

Obcinacz do paznokci w większości przypadków wykonany jest ze stali nierdzewnej bądź – znacznie rzadziej – z plastiku lub aluminium. Dwa najbardziej popularne rodzaje tego przyrządu to obcinacz obcążkowy i obcinacz lewarowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli obcinaczy – jedne są wyposażone w dodatkowe urządzenia służące do usuwania brudu spod paznokci, inne posiadają pilniczki do wygładzania zakończeń paznokci oraz do ich pielęgnacji, a jeszcze inne wyróżniają się posiadaniem dodatkowego pojemniczka na obcięte paznokcie. Równie popularne jest dołączanie obcinaczy do paznokci do zestawów multinarzędziowych.

Przy wyborze tego narzędzia należy kierować się kilkoma zasadami. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na jakość ostrzy, które powinny poradzić sobie nawet z najbardziej twardymi paznokciami. Końcówki powinny być ostre, stabilne i prawie obłe, co sprawi, iż zabieg obcinania paznokci nastąpi szybko, komfortowo i bezpiecznie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby obcinacz do paznokci miał poręczny kształt – powinien być na tyle duży, aby móc go trzymać w wygodny i stabilny sposób. Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania – najlepsze są te wykonane ze stali nierdzewnej i pozbawione substancji alergicznych (na przykład niklu). Taki obcinacz do paznokci doskonale sprawdzi się w wykonywaniu profesjonalnych zabiegów na dłoniach i stopach.

Comments are closed.

 • Leczenie azs u dzieci

  49 years ago
  Leczenie azs u dzieci powinno być bardzo dobrze przygotowane. Dzieje się tak dlatego, że dzieci są bardzo wymagającymi pacjentami, dlatego każdego rodzaju leczenie wprowadzane u dzieci musi być nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne. Dotyczy to także leczenia skóry. Dzieje się tak dlatego, że skóra dziecięca sama z siebie jest bardzo delikatna, a skóra atopowa
 • Kosmetyki do makijażu w świecie Internetu

  49 years ago
  Coraz częściej spotkać się można z ofertą internetowych sklepów z kosmetykami. Bardzo często są to kosmetyki do makijażu. Można wówczas na stronach takich firm skorzystać z ich oferty i zakupić wybrany produkt. Jest to niezwykle korzystne, gdyż najczęściej oferowane są produkty wysokiej jakości, które dbają o naszą skórę. Niektóre kosmetyki do makijażu mogą wysuszać skórę.
 • Kosmetyki do brody coraz bardziej popularne

  49 years ago
  Moda na noszenie brody wśród mężczyzn przekłada się oczywiście na rosnący rynek produktów w postaci kosmetyków, które mogą być używane zarówno przez posiadaczy brody jak też przez mężczyzn, którzy regularnie się golą. Większy asortyment kosmetyków to oczywiście również szansa na wybranie lepszej jakości produktów od renomowanych producentów. Najlepszym na razie rozwiązaniem przy szukaniu kosmetyków do