Obcinacz do paznokci

obcinacz-do-paznokciObcinacz do paznokci to jedno z podstawowych narzędzi – obok nożyczek i pilnika – służące do skracania paznokci (zarówno u rąk, jak i u stóp). Pierwsze narzędzia spełniające te funkcje najprawdopodobniej były już znane w epoce starożytności, jednak ich współczesna historia rozpoczyna się w 1875 roku, kiedy to został przyznany patent na ich udoskonalanie. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić robienie manicure bądź pedicure bez używania tego znanego wszystkim narzędzia.

Obcinacz do paznokci w większości przypadków wykonany jest ze stali nierdzewnej bądź – znacznie rzadziej – z plastiku lub aluminium. Dwa najbardziej popularne rodzaje tego przyrządu to obcinacz obcążkowy i obcinacz lewarowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli obcinaczy – jedne są wyposażone w dodatkowe urządzenia służące do usuwania brudu spod paznokci, inne posiadają pilniczki do wygładzania zakończeń paznokci oraz do ich pielęgnacji, a jeszcze inne wyróżniają się posiadaniem dodatkowego pojemniczka na obcięte paznokcie. Równie popularne jest dołączanie obcinaczy do paznokci do zestawów multinarzędziowych. http://pl.sallyhansen.com/akcesoria/pedicure/obcinacz-do-paznokci-u-st%C3%B3p

Przy wyborze tego narzędzia należy kierować się kilkoma zasadami. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na jakość ostrzy, które powinny poradzić sobie nawet z najbardziej twardymi paznokciami. Końcówki powinny być ostre, stabilne i prawie obłe, co sprawi, iż zabieg obcinania paznokci nastąpi szybko, komfortowo i bezpiecznie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby obcinacz do paznokci miał poręczny kształt – powinien być na tyle duży, aby móc go trzymać w wygodny i stabilny sposób. Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania – najlepsze są te wykonane ze stali nierdzewnej i pozbawione substancji alergicznych (na przykład niklu). Taki obcinacz do paznokci doskonale sprawdzi się w wykonywaniu profesjonalnych zabiegów na dłoniach i stopach.

Comments are closed.

 • Najlepsze balsamy do brody

  48 years ago
  Odpowiednio dopasowany balsam pod względem składu pozwala na zapewnienie uczucia ulgi po goleniu, co jest szczególnie ważne u tych mężczyzn, którzy mają problemy z cerą zarówno wrażliwą jak też przesuszoną. U takich mężczyzn balsam pozwala znacznie lepiej od wody po goleniu zapewnić złagodzenie efektów golenia.
 • Co ugotować z rabarbarem?

  48 years ago
  Okres lata w Polsce pojawia się okres, w którym korzystać można z rabarbaru. Obecnie powraca moda na korzystanie w kuchni z rabarbaru, które było bardzo popularne jeszcze kilka dekad temu. Rabarbar ma charakterystyczny kwaśny smak i zawiera liczne cenne witaminy oraz minerały, więc warto go włączyć do stosowania w kuchni.
 • Moda prosto z wybiegów

  48 years ago
  Obuwie, odzież, torebki i ubrania – wszystkie te rzeczy składają się na całość naszej codziennej i odświętnej garderoby. To sprawia, że moda wciąż się udoskonala, ulepsza zaś projektanci, wciąż zajmują się tworzeniem nowoczesnych i innowacyjnych wzorów, które to nie tylko będą piękne i gustowne, ale czasami także nas po prostu zaskoczą swoją odmiennością. Stroje, jakie